تبلیغات
به اشتراک گذاری و نشر اینفوگرافیک‌های مختلف Liker.ir به اشتراک گذاری و نشر اینفوگرافیکهای مختلف - ولیعهدهایی که پادشاه نمی شوند
 
به اشتراک گذاری و نشر اینفوگرافیکهای مختلف
 
 
پنجشنبه 29 تیر 1391 :: نویسنده : اینفو گرافیک

ولیعهدهایی که پادشاه نمی شوند

ملک عبدالله بن عبدالعزیز ششمین پادشاه عربستان سعودی ودهمین فرزند«عبدالعزیزآل سعود» بنیانگذار عربستان جدیداست. ملک عبدالله از سال 1975 معاون دوم نخست وزیر بوده است پستی که در عربستان به ولیعهد بعدی تعلق می گیرد. از سال 1982 میلادی ولیعهد عربستان شد. البته وی از سال 1995 و پس از بیماری وزمین گیر شدن ملک فهد عملا تمامی اختیارات یک پادشاه را در دست گرفت عبدالله پس از مرگ برادرش فهدبن عبدالعزیز، و از تاریخ اول اوت 2005 به مدت 7 سال است که پادشاه عربستان است.

اختلافات دردرون خاندان سعودی برسر جانشینی پادشاه بالا گرفته است. ملک عبدالله 89 سال دارد و برادر ناتنی او شاهزاده سلطان بن عبدالعزیز 80  داشت که زودتر از او درگذشت. کسی که بعد از شاهزاده سلطان توانست به ولیعهدی برسد، شاهزاده نایف بن عبدالعزیزبود که 2 سال از شاهزاده سلطان جوانتر بود. اما شاهزاده نایف، دومین والیعهد عبدالله نیز در شانزدهم ژوئن 2012 از دنیا رفت. هم اکنون امیر سلمان بن عبدالعزیز برادر دیگر ملک عبدالله به عنوان ولیعهد جدید وی انتخاب شد. براساس قوانین عربستان تنها فرزندان ذکور عبدالعزیز بن عبدالرحمن می توانند به مقام پادشاهی این کشوربرسندو پادشاه از میان مسن ترین آنها انتخاب خواهد شد.

در این اینفوگرافیک ببینید ولیعهدهایی را که پادشاه نمی شوند


برای مشاهده اینفوگرافیک درابعاد واقعی کلیک کنید

نوع مطلب :
برچسب ها : ولیعهد عربستان، عبدالله بن عبدالعزیز، مرگ ولیعهد عربستان،
درباره وبلاگ


این وبلاگ در نظر دارد تا در زمینه آشناسازی، تولید و به اشتراک گذاری اینفوگرافی با شما دوستان عزیز به تعامل بپردازد.
هدف اصلی به اشتراگ‌گذاری و نشر اینفوگرافیك‌های مختلف است. اینفوگرافیك نوعی نمایش تصویری از اطلاعات است كه برای انتقال سریع و جذاب یك موضوع به‌كار می‌روید. اینفوگرافیك می‌تواند شامل جدول، نمودار، متن و عكس باشد. یك اینفوگرافیك كامل علاوه بر اینكه در یك نگاه كلیات اصلی موضوع را منتقل می‌كند،‌ شامل جزئیات كلیدی موضوع برای فهم بیشتر هست.
پشتیبانی محتوایی این وبلاگ بیشتر از سوی دوستان ما در وبسایت infographic.ir صورتخواهد پذیرفت.

مدیر وبلاگ : اینفو گرافیک
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :